W jaki sposób skutecznie pozbyć się karaluchów?

Dorosły osobnik karalucha ma ciemny, połyskliwy odwłok o długości dochodzącej nawet do 3 cm. Nie zawsze jednak (karaluch żeruje po zmroku i wtedy też opuszcza swoją kryjówkę) możemy dostrzec szkodnika, zaś śladem jego obecności są odchody lub charakterystyczne jaja – półprzezroczyste, brunatne, wielkości ziarnka kaszy jęczmiennej. Szkodniki są roznosicielami grzybów, wirusów, pierwotniaków i kilkudziesięciu gatunków rozmaitych bakterii, które wywołują groźne choroby ludzi i zwierząt domowych. Stając przed faktem dokonanym, jakim jest obecność karaluchów w mieszkaniu, mamy do wyboru rozmaite metody ich zwalczania.

Warto pamiętać o owadobójczych właściwościach kwasu borowego. Substancja ta, wymieszana z chętnie spożywanym przez owady cukrem oraz rozsypana w pobliżu kryjówek karaluchów, skutecznie uśmierca szkodniki. Można także, zamiast rozsypywania proszku, wyłożyć na podłodze kawałeczki bułki rozmoczonej w mocnym roztworze boraksu. Metoda ta wykazuj wysoką skuteczność – kwas borowy to jeden ze składników profesjonalnych preparatów owadobójczych. Działania mające odstraszyć karaluchy przypominają jednak regularną kampanię wojenną – trzeba powtarzać je co 7-8 tygodni, w międzyczasie zachowując sterylną wręcz czystość w pomieszczeniach, w których pojawiły się szkodniki.

Profesjonalne usługi dezynsekcyjne to pewny oraz skuteczny sposób na trwałe pozbycie się karaluchów. W budownictwie wielorodzinnym (bloki mieszkalne, kamienice) szczególnie polecana jest dezynsekcja metodą chemiczną – zwalczanie owadów-szkodników preparatami w żelu. Odrobina gęstej substancji, umieszczona w trudno dostępnych miejscach, będących potencjalnymi kryjówkami karaluchów, gwarantuje pozbycie się szkodników na co najmniej 12 miesięcy. Opisana metoda dezynsekcji jest całkowicie bezpieczna dla ludzi oraz zwierząt domowych przebywających w odrobaczanym mieszkaniu.

Lampa na owady firmy MOEL, galeria

Lampa na owady lepowa Mo-Plick 398R MOEL

398R

Lampa na owady lepowa Mo-Fly 701 MOEL

701

Lampa na owady lepowa Mo-Stick Professional 397 MOEL

397

Comments are closed.