DIETA BEZGLUTENOWA DR DAVISA – CZY TY RÓWNIEŻ PRAGNIESZ POZBYĆ SIĘ PSZENICZNEGO BRZUCHA ?

W ostatnim czasie prawdziwą furorę zrobiła pośród dietetyków dieta bezglutenowa dr Davisa. Jest to taki rodzaj diety, która kategorycznie wyklucza z powszedniego jadłospisu wszelkie produkty posiadające w swym składzie jakiekolwiek ilości glutenu, w tym przede wszystkim pszenicy.

Pszeniczny brzuch problemem współczesnego człowieka

Nic więc dziwnego, że nazwa najbardziej znanej i posiadającej największy rozgłos książki Davida Jamesa, nosi nazwę Pszeniczny brzuch. Ten amerykański kardiolog zauważył bowiem, że już małe dzieci spożywające pszenicę posiadają charakterystycznego kształtu brzuchy, które są jednym ze wskaźników nadwagi.

Dieta bezglutenowa dr Davisa wyklucza jednak nie tylko pszenicę, lecz ponadto również wiele produktów uznawanych powszechnie za podstawę zbilansowanej diety. Mamy w tym miejscu na myśli przede wszystkim wszelkie produkty pełnoziarniste zawierające jednak w swym składzie gluten. Dr Davis przekonuje w tym miejscu, iż ich spożywanie podnosi natychmiast poziom glukozy we krwi, nawet szybciej niż ma to miejsce w przypadku spożycia białego cukru, który przecież jest uznawany za tak zwaną białą śmierć.

Produkty pełnoziarniste – jak przekonuje lekarz – wykazują również silnie narkotyczne działanie. Ich regularne uwzględnienie w codziennej diecie powoduje bowiem odczuwanie doznać podobnych do tego, co dzieje się po zażyciu silnych narkotyków opiatowych.

Co jeszcze wykluczyć z diety a co spożywać?

Dieta bezglutenowa wyklucza jednoznacznie również wszelkie chemiczne i wysoko przetworzone produkty, a także wszelkie słodziki oraz słodycze. Dozwolone jest zaś spożywanie w dużych ilościach świeżych, najlepiej w jak najmniejszym stopniu znawozowanych warzyw i owoców, które dostarczyć mają do naszego organizmu jak najwięcej energii i witalności.

Zaleca się także regularne przyjmowanie płynów – wody, naparów ziołowych, koktajlów owocowo-warzywnych oraz korzystnie wpływających na ludzkie zdrowie zamienników krowiego mleka. Sprawdzą się zatem doskonale takie rodzaje mleka jak mleko migdałowe oraz mleko kokosowe. W zdrowej diecie bezglutenowej nie może zabraknąć również ekologicznych jajek, prosto od kur z wolnego wybiegu.

Jeżeli zatem nie chcemy, aby dokuczał nam problem nadwagi oraz pszenicznego brzucha, wtedy czym prędzej wyeliminujemy ze swojej diety wszystko to, co zawiera w swoim składzie gluten. Jeśli dołączymy jednocześnie do codziennego jadłospisu duże ilości zdrowego jedzenia oraz napojów, wtedy będziemy mogli się cieszyć jak najlepszym zdrowiem, atrakcyjną sylwetką, witalnością oraz młodym wyglądem.

Comments are closed.